Sorion Cream – регенеративен крем за псоријаза и егзема

1.490,00 ден

Ви го претставуваме природниот „скапоцен камен“ за нега на кожата на телото.
Кремот Сорион е од природни состојки и се користи за делови на кожата кои се зафатени со псоријаза, која се карактеризира со црвенило, чешање и/или лупење. Со овој крем ќе заборавите на:

– црвенило на кожата

– чешање на кожата

– лупење на кожата

– други слични иритации.

Сорион покажал особена ефикасност и кај состојби на егземи и невродермити.
Пробајте го нашиот инвентивен производ на природна база, без кортикостероиди, затоа што природата е најдобрата лабораторија.

За повеќе производи од палетата на Сорион, посетете ја веб страната http://www.sorion.mk.

На залиха

MKD Македонски денар
EUR Евра