Harry Blackstone Air Blade – сет од 5 ножа

1.490,00 ден со вклучен ддв

Искусете ја вистинската леснотија на сечењето со Хари Блекстоун Ер Блејд, ултра остриот, нелеплив нож за совршено сечење. Компресирано под тежина од седум тона, сечилото е прецизно ласерски наострено.

Само Хари Блекстоун Ер Блејд има уникатна ромбеста структура која не дозволува лепење. Кога сечете, се создаваат мали перничиња со воздух кои спречуваат продуктите да се лепат на сечилото. Овој нелеплив ефект овозможува сечење со најголема прецизност и удобност.

Ер Блејд има уникатни безбедносни својства, рачка која лежи совршено во вашата рака, и не се лизга ни кога рацете ви се водени, дистанцер за безбедност на раката која работи со ножот и засилен материјал на сечилото за безбедно и удобно сечење дури и кога ќе употребите поголем притисок. Воедно, ножевите Хари Блекстоун Ер Блејд се едноставни за одржување, се чистат во машина за миење садови.

 

Продадено!

MKD Македонски денар
EUR Евра